Meble glamour do salonu – dostosuj umeblowanie do stylu wnętrza

Każdy właściciel domu pragnąłby, by jego pomieszczenia urządzone były oryginalnie i elegancko. Nie każdy kocha jednakże taki sam styl urządzenia i z reguły każdy posiada inny gust. Jedni są entuzjastami stylu klasycznego z wykorzystaniem sprzętów rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wtenczas akcesoryjnym wyposażeniem domu będą drewniane akcesoria dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązkowe są wówczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, opalane kwiaty polne oraz zboże, a również haftowane lub robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Całkowicie inny styl wolno uzyskać wybierając meble glamour. 

Taki styl gruntownie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł oraz innych mebli glamour na stronie stolik glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten rodzaj sprzętu meblowego wymaga także dodania do niego właściwych detalów dekoracyjnych. Wskazane będą kolosalne, zdobione dywany, a również ciężkie wzorzyste zasłony. Niewątpliwie dobre muszą być też lampy oraz inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony i inne elementy wyposażenia mieszkalnych wnętrz.

Elementy meblowe określają każde wnętrze

Osoby, które są w stanie nasycać się posiadaniem własnego domu, zwykle starają się tak zarządzić wykorzystaniem pojedynczych pokoi, aby jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa bezsprzecznie o gigantycznym salonie. Jest to pomieszczenie, jakie okazjonalnie można urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bowiem najczęściej żaden z pokoi nie ma tak ogromnej przestrzeni. W wypadku domu, należałoby jednakże rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, które w zasadzie służy wielu celom. Po pierwsze jest największym, a w związku z tym centralnym miejscem domu, w którym skupia się najczęściej cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a również urządzane są rodzinne przyjęcia. Żeby niemniej jednak salon spełniał swoją rolę, należy go odpowiedni urządzić, żeby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Detalem urządzenia salonu, jaki nadaje mu dobrego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie tylko detal dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, lecz na dodatek w chłodne dni jest wspaniałym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo znaleźć odpowiednie meble. W dzisiejszych czasach salon wolno urządzić na dużo przeróżnych sposobów i wiele rozmaitych stylów. 

Nowoczesne versus glamour

Jeśli nadrzędnym detalem urządzenia salonu będą meble współczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, również pozostałe detale wyposażenia salonu muszą nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest więc wskazane wieszanie ciężkich zasłon lub też ozdabianie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego typu detale dekoracyjne będą tudzież jak najbardziej wskazane wówczas, gdy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one zazwyczaj niesłychanie bogato zdobione i wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś mogą przypominać wystrój mieszkalnych wnętrz z dawnych czasów lokalnej szlachty. Na pewno są to meble glamour i bardziej wskazane dla osób borykających się z przeszkodami alergicznymi. Do ich produkcji nie użytkuje się tak ogromnej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Niemniej jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany osobnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe elementy wyposażenia bez pobocznych elementów dekoracyjnych. Jeśli jednakże mieszkańcy o wiele bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, warto ażeby zadbali też o wyposażenie salony przypominające właśnie to klasyczne wzornictwo. 

Zobacz także: stoliki kawowe nowoczesne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *